JAK ZROBIĆ OZDOBY WIELKANOCNE?

10.04.2020

Inaczej, ale wciąż świątecznie

Świąteczny czas to piękna pora. Powietrze pachnie wiosną, ludzie częściej są uśmiechnięci, jest w nas dużo więcej wyrozumiałości i życzliwości. Te święta będą jednak wyjątkowe. Inne. Mimo tej niespodziewanej „inności”, nie powinniśmy rezygnować z przygotowań do nich i ich wspólnego przeżywania. Czekamy na nie my, dorośli, a jeszcze bardziej czekają na nie dzieci. Co sprawia, że atmosfera staje się bardziej świąteczna? Tak jest, ozdoby wielkanocne! Zatem zostajemy w domu i zabieramy się do tworzenia. Przecież każdy z nas ma tyle ciekawych rzeczy, które może przerobić, skleić, zszyć, pomalować! Przy okazji – to wspaniały czas, żeby zrobić coś fajnego RAZEM ;-).

Ozdoba wielkanocna ze skorupki jajka, waty i rzeżuchy

JAJONICZKI – idealne ozdoby wielkanocne

Praktycznie w każdym domu znajdą się jajka, szczególnie przed Wielkanocą. Są nie tylko smaczne. To idealne ozdoby wielkanocne. Jak je zrobić? Już podpowiadamy! 🙂

Rozbij jajka – najlepiej tak, aby uzyskać połówki skorupek – zawartość wykorzystaj do śniadania, obiadu lub kolacji. Po oczyszczeniu środków i wyschnięciu skorupek możesz wziąć farby albo kolorowe pisaki i pomalować je. Następnie wypełnij skorupki mokrą watą. Wsyp rzeżuchę, można też len albo gorczycę. Pamiętaj, żeby dbać, podlewać i pielęgnować swoją nową roślinkę. Gdy wyrośnie, będzie ładnie wyglądała.

Spróbuj wykonać własną jajoniczkę, to ŚWIETNE doświadczenie. Jeśli masz już rzeżuchę, ale spodobał Ci się pomysł na jajoniczkę, to nic straconego. Zrób tak, jak my – do gotowej jajoniczki wstaw kawałek podłoża z wyrośniętą już rzeżuchą :-).

Materiały plastyczne przygotowane na drewnianej skrzynce do wykonania wielkanocnego słoika

ŚWIĘTA W SŁOIKU

Słoiki to genialny materiał na ozdoby wielkanocne! Można je malować, oklejać, owijać. Do malowania polecamy farby akrylowe (lepiej malują na szkle niż te zwykłe). Przyda się też pędzelek, trochę wody i stare gazety jako zabezpieczenie stolika. Wazony, doniczki, a nawet piękne kubki powstaną w bardzo prosty sposób. Słoiki można też ozdobić od wewnątrz. W tym przypadku przydadzą się różności: wstążeczki, małe kurczaki, kamyczki, piasek, plastelina, modelina. Właściwie wszystko, co tylko wpadnie Ci do głowy i w ręce. Przecież wyobraźnia nie zna granic. Stwórz swój świąteczny świat w słoiku? 🙂

Zawsze możecie zrobić w domu konkurs na najbardziej kreatywny pomysł. Albo wymienić się słoikami ?. Najpiękniejsze podarunki to te, w których wykonanie wkładamy nasze serca.

Kurczak wielkanocny z rolki po papierze

ROLKOWE ZWIERZAKI

Króliczki, kurczaczki, baranki – ich też nie może zabraknąć w naszych domach podczas świąt!

Nożyczki, klej i kolorowy papier – tylko tyle nam potrzeba, żeby stworzyć małe zwierzątka. Rolki oklejamy papierem, może być samoprzylepny. Następie wycinamy oczy, noski, dzióbki, skrzydełka. Naklejamy i gotowe! Przy barankach możemy użyć waty, chusteczek lub płatków kosmetycznych.

Swoją drogą, pamiętajmy, że wyobraźnia nie ma granic!

Kwiaty wykonane z kolorowej bibuły

WIOSENNE KWIATY

Kwiaty nierozłącznie kojarzą się z wiosną i Wielkanocą. Tulipany, narcyzy, żonkile to wyjątkowe ozdoby wielkanocne. Możemy kupić je praktycznie w każdym sklepie. Są piękne, ale też niezbyt trwałe, po kilku dniach więdną.

Oczywiście mamy na to sposób! Bibuła, nożyczki, klej i wykałaczka. Najpierw wycinamy płatki. Zależnie od tego, jak to zrobisz, uzyskasz inne wzory kwiatków. Możesz po prostu postrzępić bibułę nożyczkami, wycinać płatki zaokrąglone, bardziej trójkątne lub zupełnie nieregularne. Przyklej pociętą bibułę do wykałaczki, tak żeby część wykałaczki pozostała bez bibuły. Pozostawioną część wykałaczki oklej zieloną bibułą i przyklej do niej listki. Kwiatek gotowy.

Takie piękne kwiaty będą świetnie wyglądały w wazonie ze słoika ;-).
Jeśli szukasz więcej kwiatowych pomysłów, to polecamy Moje Dzieci Kreatywnie :-).

Pomysłów na ozdoby wielkanocne jest bardzo dużo. Właściwie… ile głów, tyle pomysłów! Jeśli chcecie podejrzeć, coś kreatywnego w temacie ozdób, to polecamy Pinterest. Wykonanie świątecznego drobiazgu wspólnie z dzieckiem sprawi Wam dużo radości. Dzielcie się z nami Waszymi pomysłami. Można to zrobić mejlowo lub na naszej facebookowej stronie :).

Wszystkiego kolorowego życzy
Klaudia i cała Ekipa CudoKids

Czytaj Więcej