ZAGADKOWY DZIEŃ EUROPY

09.05.2017

Dzień Europy można spędzić zagadkowo. Czy Unia Europejska musi być nudna? Czy to tylko traktaty, negocjacje i biurokracja? Nic bardziej mylnego!

Z okazji Dnia Europy we wrocławskim Parku Staromiejskim, przygotowaliśmy autorski scenariusz mobilnego escape roomu. Początek historii był z pozoru prosty. Grupa asystentów Przewodniczącego Rady Europejskiej musiała dostarczyć mu dokumenty na ważne posiedzenie. Okazuje się, że zapomniał ich ze swojego gabinetu. Ściśle tajne akta trzymane były jednak w sejfie, do którego mogli się dostać tylko w jeden sposób. Oczywiście rozwiązując serię zagadek związanych z Unią Europejską. Przed asystentami stanęło nie lada wyzwanie. Wszak wszystko, co znajdowało się w jego gabinecie, mogło okazać się cenną wskazówką w rozszyfrowaniu kodu. Tylko tak można było dostać się do sejfu. Przede wszystkim najsprytniejsi i najbardziej oddani sprawie mogli sprostać temu trudnemu zadaniu.

Ku uciesze Przewodniczącego asystenci wzorowo wykonali misję. Dostarczyli dokumenty na czas i wykazali się przy tym nie tylko czujnością i godnymi Sherlocka umiejętnościami, ale też wiedzą na temat samej Unii Europejskiej.

Dziękujemy wszystkim młodym euroentuzjastom, którzy podjęli nasze wyzwanie!

[9.05.2017 r.]

GALERIA

Czytaj Więcej